gry pc 2017

Jakim sposobem zawsze koniec roku owe czas spoglądania nie tylko na to, co wydarzyło się w ciągu minionych dwunastu miesięcy, ale i na owe, co nastąpi w niedalekiej przyszłości. Czyli czas na wynotowanie najciekawszych gier, jakich możemy spodziewać się w 2017 roku. Członkowie redakcji tudzież współpracownicy serwisów GRYOnline. pl i tvgry. pl wybrali 30 najbardziej niecierpliwie wypatrywanych przez nich pozycji. Dla Was Plebiscyt, naszych czytelników, ruszy w tej chwili, ale oczywiście nie omieszkajcie podzielić się swoimi wypatrywaniami już teraz, w komentarzach. Z drugiej strony pewne kontrowersje wzbudza wybranie widoku pierwszoosobowego. Na odwrót, dzięki takiemu rozwiązaniu wolno pogłębić immersję i koloryt oraz skuteczniej straszyć graczy, ale Resident Evil zawżdy stawiało na kamerę trzecioosobową – jeśli nie w formie statycznych ujęć, owe chociaż zawieszoną nad skrzydłem postaci. W ten sposób siódma cząstka podąża śladami „budżetowej” – choć silnej – bitwy spod znaku serii Outlast czy Amnesia. Ale jednakowoż to na pewno źle? Zawsze w najnowszym dziele Capcomu czuć ducha „Residenta” (nawet bez tłumów zombiaków), na dodatek mamy nastrajające pozytywnie demo – więc możemy stanowić dobrej myśli. Pierwsza połówka 2017 roku obrodziła licznymi naprawdę udanymi grami. Przyczyny do radości mieli również fani mniejszych tytułów, których zachwycić mogły Little Nightmares, Rime czy Night in the Woods, jak i dyletanci pozycji wysokobudżetowych, mający potyczkę przebierać wśród produkcji pokroju Horizon: Zero Dawn, NiOh, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Injustice 2 czy Prey. Historia Nathana Drake’a doczekała się świetnego zamknięcia w czwartym Uncharted, ale na szczęście w trakcie jego przygód poznaliśmy sporo innych barwnych osobowości, których perypetiami mamy okazję się zainteresować. W Zaginionym dziedzictwie skupimy się na losach wielkiej nieobecnej Grzbietu złodzieja, Chloe Frazer, która razem z Nadine Ross zajmie się… z grubsza ergo, czym zajmował się Nathan – eksploracją pradawnych ruin, rozwiązywaniem zagadek i robieniem sobie potężnych agresorów. A wszystko to, kiedy zdążyło nas już przyzwyczaić studio Naughty Dog, w oprawie wizualnej wyciskającej orzeźwiające soki z konsol Sony.
Gry RPG zawsze miały mocną pozycję w świecie gier wideo, a w zeszłych latach tylko ją umocniły i fani tego gatunku dawno nie byli rozpieszczani tak dużą liczbą fajnych tytułów. W 2016 r. nie było inaczej natomiast wystarczy spojrzeć na lokalny plebiscyt najlepszych gier zeszłych dwunastu miesięcy, by dostrzec, że w tym czasie nie brakowało fajnych RPG-ów. Owo była jednak rozgrzewka poprzednio tym co czeka naszą firmę w najbliższym czasie, bo sporo obnaża na to, że 2017 rok zapisze się w naszej pamięci, jako będący w czołówce w historii tego gatunku.

Wrzucanie elementów karcianki do strategicznych RPG-ów jest ostatnimi czasy dosyć popularne i z tego pomysłu korzysta podobnie Children of Zodiarcs – taktyczny RPG inspirowany serią Final Fantasy i karcianką Magic: The Gathering. Gracz wciela się w przywódcę zawodowych złodziei walczących ze skorumpowanym rządem biorąc uczestnictwo w turowych potyczkach natomiast korzystając z talii kart służących jako umiejętności naszych podopiecznych. Dodajmy do tego ładną izometryczną oprawę, rozbudowaną fabułę i dostajemy jeden z ciekawszych tegorocznych tytułów gwoli fanów strategicznych RPG-ów.
ELEX to kolejna próba szkoła główna Piranha Bytes dostarczenia mnie równie kultowej gry kiedy Gothic i Gothic II. Tym razem to niemieckie studio stawia na klimaty science-fantasy przenosząc do naszą firmę uniwersum, w którym czary jest równie powszechna co zaawansowana technologia. Pomysł fascynujący, pytanie tylko czy pozostanie oprawiony wciągającą i dobrze zaprojektowaną rozgrywką, z czym Piranha Bytes miało ostatnimi czasy spore kłopoty. Nie adaptuje to faktu, iż ELEX to jeden z ciekawiej zapowiadających się RPG-ów 2017 roku.

Firefox Focus honorowany jest za jedną z najlepszych „bezpiecznych” przeglądarek gwoli smartfonów. Rozwijana przez spółkę Mozilla aplikacja jest utrzymana w minimalistycznym stylu. Zna automatycznie blokować śledzące konsumenta trackery, oferuje możliwość prostego czyszczenia danych w pamięci podręcznej, historii oraz haseł i plików cookie. Co najważniejsze: blokuje większość reklam. Firefox Focus to doskonały wybór dla osób, które nie chcą zostawiać po samemu śladów w sieci. Malutko jest osób, które często nie korzystają z najatrakcyjniejszej na świecie darmowej encyklopedii internetowej, czyli z Wikipedii. Z myślą o użytkownikach systemów mobilnych iOS natomiast Android powstała kompaktowa natomiast lekka aplikacja, która naprawia przeglądanie zasobów encyklopedii na smartfonach. Funkcjonalne i czytelne narzędzie nie tylko ułatwia wertowanie kolejnych stron Wikipedii, atoli umożliwia na zapisywanie wybranych stron w formie fałd, a także edycję wpisów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak blogować
Następny artykułZdrowe jedzenie